Akira, Aki, Akusia...

 

 

  

   

 
 
 

 

 

 

 

Akira urodziła się 20 lutego 2009 r. w małej domowej hodowli „Z Soleckiego Zdroju” w Muszynie.

Jej rodzice to: WHOLLY YOURS Altura /ojciec/ i Z’KAJA Adekatos /matka/  

Z nami zamieszkała w kwietniu 2009 r. Pokochaliśmy ją od razu. Była śliczna, wesoła i psotna. Szybko stała się ulubienicą całej rodziny i wielu gości w
naszym domu. Zwłaszcza wśród dzieci ma licznych przyjaciół.

Akusia jest piękna, ale przede wszystkim jest niesamowicie kontaktowa i łagodna. Uwielbia być głaskana i przytulana. Potrafi wzbudzić zaufanie i przekonać do siebie nawet bardzo bojące się psów osoby.

W 2009 r. ukończyła kurs dogoterapii w Śląskim Centrum Kynologicznym „PRESTOR” w Katowicach i uzyskała uprawnienia do pracy terapeutycznej.

W 2010 r. pojechaliśmy na pierwszą wystawę. I choć podczas swego debiutu,  niedoświadczonemu wystawcy młoda sunia uciekła na chwilę z ringu, otrzymała ocenę doskonałą i IV lokatę. Na kolejnych wystawach również były oceny doskonałe i lokatowe miejsca. Wówczas postanowiliśmy zdobyć uprawnienia suki hodowlanej i założyć hodowlę.

Akusia 4 maja 2012 r. po raz pierwszy została mamą. Urodziła 9 ślicznych szczeniąt. Swoimi maluchami zajmowała się w sposób wzorcowy.

We wrześniu 2014 r. Akira potwierdziła swoje predyspozycje do pracy jako pies terapeuta – zdała egzamin klasy I w Polskim Towarzystwie Kynoterapeutycznym.

Jest wspaniałym, mądrym psem, posiada wszystkie charakterystyczne cechy rasy.

 

 Wystawy:

  • Krajowa w Będzinie 2010 – ocena doskonała, lokata IV/9
  • Krajowa w Chorzowie 2010 – ocena doskonała, lokata II/6
  • Międzynarodowa w Katowicach 2011 – ocena doskonała, lokata III/10